Konferencja Sportu PZW, Spała 2019

Aktualności | 2019-10-30 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

W dniach 29-30 października 2019 r. w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyła się coroczna Konferencja połączona z naradą poświęconą zagadnieniom funkcjonowania sportu wędkarskiego w Polskim Związku Wędkarskim.
Uczestniczyli w niej licznie przedstawiciele Okręgów PZW, członkowie Głównego Kapitanatu Sportowego ZG PZW i koordynatorzy dyscyplin wędkarskich, a także członkowie ZG PZW kol. Teodor Rudnik – Prezes ZG PZW i kol. Zbigniew Mośko – Wiceprezes ZG PZW ds. sportu.

W związku z wieloma zapytaniami dotyczącymi zagadnień finansowania organizacji sportowych zawodów wędkarskich, w tym podatku VAT, w konferencji uczestniczyła i udzielała wyjaśnień Główna Księgowa Biura ZG Pani Jolanta Janiak.

Podczas spotkania przedstawiano i dyskutowano o zagadnieniach związanych z:
- oceną zawodów krajowych i międzynarodowych, które odbywały się w 2019 roku,
- problemami występującymi podczas organizacji wędkarskich zawodów sportowych,
- zgłaszanymi wnioskami i planowanymi zmianami w 2020 r. w Zasadach Organizacji Sportu Wędkarskiego,
- tworzonym na 2020 rok Terminarzem imprez międzynarodowych i krajowych w dyscyplinach wędkarskich i dyscyplinie rzutowej,
- finansowaniem działalności sportowej na szczeblu Zarządu Głównego PZW.

[MM]