Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Informacja w sprawie zawieszenia Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu

Aktualności | 2019-11-12 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Decyzja podjęta w dniu 25 października br. przez Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego w sprawie zawieszenia Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu oraz powołania pełnomocnika ZG do kierowania Okręgiem, może wydawać się niezrozumiała, czy też szkodliwa.

Powodów podjęcia tej niełatwej decyzji było kilka.
W kwietniu 2019 r. na Nadzwyczajnym Zjeździe Delegatów uzupełniono skład osobowy Zarządu w miejsce ukaranych przez Główny Sąd Koleżeński działaczy, którzy utracili pełnione w Zarządzie funkcje oraz wybrano Prezesa ZO. Nowo wybrany Prezes wraz z zarządem mieli podejmować działania w celu naprawienia sytuacji zarówno finansowej, jak i organizacyjnej Okręgu.

Zgadzając się na udział we władzach kierujących Okręgiem, mieli Koledzy pełną wiedzę i świadomość popełnionych błędów oraz stwierdzonych przez zespoły kontrolne nieprawidłowości w latach poprzednich. Ich nadrzędnym zadaniem było kierowanie Okręgiem zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa krajowego oraz prawa związkowego.

Przeprowadzane w ramach sprawowania przez Zarząd Główny nadzoru nad działalnością jednostek organizacyjnych Związku, kontrole i inspekcje wykazały m.in. zatwierdzanie przez Zarząd Okręgu nieprawidłowo sporządzanych dokumentów finansowo-księgowych, brak nadzoru nad działalnością Ośrodka Zarybieniowego w Szczodrem oraz brak racjonalnego prowadzenia polityki płacowej i finansowej w biurze Okręgu.

Przedstawione powyżej jedne z wielu mających miejsce nieprawidłowości, stanowiły argument do tego, aby Zarząd Główny mając na względzie konieczność pilnego podjęcia działań naprawczych w Okręgu PZW we Wrocławiu zawiesił na okres sześciu miesięcy władze Okręgu.


Rzecznik prasowy ZG PZW

Poleć znajomemu

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin